ارائه دستاوردهای پروژه های درس پژوهی

ارائه دستاوردهای پروژه های درس پژوهیبه گزارش روابط عمومی، جلسات درس پژوهی مقطع پیش دبستانی و ابتدایی دوره اول و دوم  نواحی یک و دو، از یکم لغایت چهارم خرداد در مدارس پیش دبستانی و ابتدایی با حضور کلیه مسئولین دفتر مرکزی و مدیران مدارس و مربیان مجری درس پژوهی  برگزار گردید.

 درس پژوهی در واقع یک روش پژوهشی، مشارکتی معلمان در کلاس درس است که از آن به عنوان روشی موثر برای بهسازی سازمانی و مدرسه یادگیرنده می توان نام برد. معلمان در طراحی، اجرا و ارزیابی فرصت می یابند با یکدیگر همکاری، هم یاری و مشارکت کنند تا به شیوه مناسب و مطلوب و کارامد در تدریس یک درس یا فعالیت های پرورشی، هنری، تربیت بدنی و ... دست یابند.

لازم به ذکر است، موضوعات درس پژوهی مدارس به شرح زیر بود:

درس 6 هديه ها ( بانوي قهرمان)/ گياهان (علوم)/ افزايش سطح توجه و تمركز حواس دانش آموزان / آموزش نظم/آموزش راست و چپ در رياضي/ پرورش دقت ديداري/ تقويت ارتباط كلامي و غيركلامي دانش آموزان/ جدول تركيب (صفحه 22)/ جدول سوكودو 9×9/ تقويت روان خواني فارسي/ تقويت توانايي هاي ذهني دانش آموزان/ نماز بخوانيم(هديه هاي آسماني)/چگونه صداي نازك و كلفت توليد كنيم؟/ مهارت داستان نويسي / آموزش نظم/تقسيم بر چند رقمي (حالت گسترده در رياضي)/ صرفه جويي در مصرف آب/ اهرم ها ونوع اول آنها(درس علوم)// راه هاي ايجاد افزايش انگيزه در مطالعه/ دانش آموزان هم دل/ بررسي عوامل سبك شمردن نماز در دانش آموزان و ارائه راهكارهايي جهت افزايش علاقه مندي آنها به نماز/ تاثير كارگروهي بر يادگيري/ ضرب دو عدد مخلوط/تقارن( دوران در رياضي ششم)