اعضاء هیأت رئیسه دانشگاه امام جواد(ع) با آیت الله اعرافی دیدار کردند

اعضاء هیأت رئیسه دانشگاه امام جواد(ع) با آیت الله اعرافی دیدار کردند    بنابر گزارش روابط عمومی، تعدادی از موسسین و هیأت رئیسه دانشگاه امام جواد(ع) عصر جمعه با آیت الله اعرافی دیدار کردند.

 

در ابتدای جلسه دکتر محمدصالح اولیاء ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کنونی دانشگاه امام جواد(ع) اظهار داشت: این دانشگاه با حدود 2000 دانشجو، 30 عضو هیأت علمی و 209 استاد پاره وقت، کیفیت آموزش را از اولویتهای خود قرار داده است و با پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد، کارشناسی و کاردانی در رشته های مختلف مورد نیاز جامعه تلاش دارد منشأ اثر خیر در جامعه باشد. ریاست دانشگاه امام جواد(ع) گسترش فعالیت این موسسه در مقطع کارشناسی ارشد را از اهداف تعیین شده برای سالهای آتی دانست و گفت: راه اندازی مرکز تحقیقات سام(سیستم، اقتصاد و مدیریت) در راستای تقویت هدف فوق و کاربردی کردن پژوهشهای این مقطع صورت گرفته است.

 

آیت الله اعرافی نماینده ولی فقیه در میبد نیز ضمن معرفی دانشگاه اسلامی المصطفی اظهار داشتند: این دانشگاه از 120 کشور دانشجو و طلبه دارد و با 60 شعبه در کشورهای مختلف در زمینه گسترش فرهنگ تشیع فعالیت مینماید.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن تشریح وضعیت آموزش عالی کشور گفتند: با توجه به حجم بالای متقاضیان تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی، گسترش این مقاطع از اولویت های نظام آموزش عالی کشور است.


ایشان ضمن ابراز خرسندی از پیشرفتهای دانشگاه امام جواد(ع)، مسئولین این دانشگاه را به راه اندازی گرایشهای میان رشته ای جدید که سایر دانشگاههای استان به آن حوزه وارد نشده اند توصیه کردند و اظهار داشتند: دانشگاههای غیر دولتی میتوانند وزارت علوم را برای تحقق طرح جامع علمی کشور یاری نمایند و دولت نباید به بخش خصوصی در آموزش عالی به چشم رقیب نگاه کند