نمایش خبر نمایش خبر

اولین همایش پیشگیری ازبیماری ایدز در محل مدرسه راهنمایی دخترانه برگزار شد

اولین همایش پیشگیری ازبیماری ایدز در محل مدرسه راهنمایی دخترانه برگزار شددر تاریخ هفدهم اردیبهشت ماه  همایشی در رابطه با آموزش پیشگیری از بیماری ایدز در مدرسه راهنمایی دخترانه حضرت جواد الائمه ناحیه دو یزد برگزار شد.

در ابتدا ندا ذاکریان دبیر همایش و دبیر علوم مدرسه راهنمایی  تاریخچه ای از بیماری ایدز و اهمیت آموزش دانش آموزان در پیشگیری از این بیماری  ، همچنین نحوه آموزش درکلاس را  بیان کرد.
 در ادامه آقای دکتر غفوری  در مورد لزوم آموزش این بیماری و عملکرد معاونت بهداشت آموزش پرورش استان یزد مطالبی را ایراد نمود.
دکتر مرجان پدر زاده از دانشگاه علوم پزشکی پزشکی استان یزد ضمن تشکر از موسسه جواد الا ئمه در برگزاری کلاسها و همایش به  بیان آماری از مبتلایان و تلف شدگان این بیماری درایران و جهان پرداخت و از عملکرد معاونت تحت نظارت ایشان و نحوه همکاری با آموزش و پرورش ولزوم تشکیل این نوع کلاسها در تمامی مدارس استان در سالهای آتی اظهارتی را بیان داشت .
 در پایان محمد رضا حکاک زاده قائم مقام مجتمع آموزشی ضمن عرض خوش آمدگویی به حضار آموزش را بهترین و کم هزینه ترین راه مبارزه با آسیبهای اجتماعی شمرد.
 لازم به ذکر است در این همایش عبداللهی از استانداری یزد،دکتر ایمانی و شیرزاد از اداره کل آموزش و پرورش و خانم شکوهیان و زارع از آموزش و پرورش ناحیه 2 حضور داشتند.