آیین نامگذاری مرکز پیش دبستانی مهندس سعید افضلی پور ( حضرت جواد الائمه(ع) )

آیین نامگذاری مرکز پیش دبستانی مهندس سعید افضلی پور ( حضرت جواد الائمه(ع) ) 

 به گزارش روابط عمومی، همزمان با ولادت حضرت رسول اکرم(ص) و همچنین ولادت امام جعفر‌صادق(ع) آیین نامگذاری مرکز پیش دبستانی حضرت جواد الائمه(ع) ناحیه یک آموزش و پرورش یزد با حضور مدیرکل آموزش و پرورش، رییس بنیاد نخبگان استان، شهردار یزد و جمعی دیگر از مدیران استانی و شهرستانی برگزار شد.

این مرکز که دارای ظرفیت پذیرش 240 دانش آموز دختر و پسر بوده و برخورداری از 8 کلاس درس، کارگاه سفالگری، کلاس مهارت زندگی و مهارت آموزی، کارگاه آموزش کامپیوتر، فضای متنوع ورزشی، کلاس مهندسی خلاقیت لگو و مزرعه شن از دیگر ویژگی‌های این مرکز خیری است که با همت مهندس سعید افضلی پور خیری نیکوکار یزدی تأمین اعتبار شده است.

«غلامعلی سفید» رییس شورای اسلامی شهر یزد و مدیر عامل و رئیس هیات مدیره موسسه خیریه فرهنگی حضرت جوادالائمه (ع) در حاشیه این مراسم با بیان این‌که ترویج فرهنگ حرکت‌های خیری نقش مهمی در توسعه فرهنگی و اجتماعی ایفا می‌کند، اظهار کرد: پیش دبستانی حضرت جواد الائمه (ع) یکی از مراکز آموزشی مجتمع جوادالائمه (ع) یزد بوده که بعد از تأمین اعتبار لازم از سوی خیر نیکوکار به نام مرکز پیش دبستانی دخترانه و پسرانه مهندس افضلی پور آغاز کرده است.

رییس بنیاد نخبگان استان یزد نیز،  با اشاره به ضرورت شناسایی و نخبه پروری به منظور توسعه بیش از پیش استان و کشور، گفت: نیروی انسانی توانمند و متعهد اصلی‌ترین مزیت رقابتی استان یزد است. وی با اشاره به 24 سال رتبه اولی یزد در کنکور سراسری، افزود: استان یزد در بحث نسبت فراوانی نخبگان به جمعیت استان، رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است. وی با بیان اینکه آموزش و پرورش شاه کلید توانمندسازی نیروی انسانی مستعد در حوزه‌های مختلف علمی است، اظهار کرد: جایزه علمی به نام مهندس سعید افضلی پور با هدف ترویج فرهنگ وقف برای تربیت دانش آموزان مستعد با استعدادهای مختلف تهیه می‌شود

.