نمایش خبر نمایش خبر

برگزاری کلاسهای فلسفه تعلیم و تربیت

برگزاری کلاسهای فلسفه تعلیم و تربیت   اولین دوره کلاسهای آموزشی با عنوان «فلسفه تعلیم و تربیت » با حضور جمعی از مدیران ، معاونین و پرسنل مدارس و دانشگاه های موسسه جوادالائمه(ع) برگزار گردید.

 

دکتر جلیل بهارستان مدرس این دوره از کلاسها ضمن ابراز امیدواری از اثر بخش بودن این دوره های آموزشی اظهار داشت:این کارگاه آموزشی ، هم اندیشی است برای بررسی این که چه داریم ، چه می کنیم و مشکل در کجاست و چگونه می توان مشکلات را رفع کرد.

 

عضو هیأت علمی دانشگاه یزد با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) گفت: تعلیم و تربیت احیاء فطرت پاک و کنترل عوامل بازدارنده با روش متعادل برای ساختن انسانی متعادل است و هر کاری که با افراط و تفریط همراه باشد نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود:انسان برای فکر نیاز به مواد اولیه دارد و مواد اولیه آن اطلاعات و تجربه ، و تفکر حاصل سازمان دادن و مدیریت اطلاعات و تجربیات پراکنده است.

 

دکتر بهارستان در پایان با اذعان به این موضوع که عقل امانت الهی است اظهار داشت: وقتی تفکر را در چارچوب فطرت پاک و شرع و عرف قرار دهیم تعقل شکل می گیرد و در کل تفکر با رویکرد الهی تعقل است.

 

لازم به ذکر است این کلاسهای همه هفته روز های یکشنبه در محل دفتر مرکزی موسسه جوادالائمه(ع) تشکیل می گردد.