نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

به همت کانون یزد تبار همایش تجلیل از دکتر رضا داوری اردکانی در یزد برگزار می شود

به همت کانون یزد تبار همایش تجلیل از دکتر رضا داوری اردکانی در یزد برگزار می شوددر راستای تجليل ، بزرگداشت و يادمان از شخصيتها و مشاهير يزدي تبار وحفظ آثار و نام نيك آنها ،همایش تجلیل از مقام علمی دکتر رضا داوری اردکانی برگزار می شود.

 همایش تجلیل از دکتر داوری به کوشش کانون یزد تبار و با همکاری خانه فرهنگ خاتمی ،دانشگاه یزد و انجمن فلسفه و اندیشه یزد در تاریخ  30 آبان برگزار می گردد.

این همایش که قرار است در سالن شهید عباسپور برگزار شود میزبان چهره های علمی ، سیاسی و فرهنگی استانی  وکشوری است.

 گفتنی است در این مراسم دکتر داوری اردکانی شخصاً حضور خواهند یافت و دکتر بیژن عبدالکریمی فیلسوف برجسته کشور یکی از سخنرانان مراسم هستند.

رضا داوری اردکانی (زاده ۱۳۱۲ در اردکان) فیلسوف ایرانی، رئیس فرهنگستان علوم ایران و از چهره‌های شاخص در حوزه نظریه‌پردازی فرهنگی و اندیشه فلسفی به شمار می‌آید.

وی هم‌اکنون عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و استاد ممتاز دانشگاه تهران و دانشگاه آزاد است.

همزمان با جشن زادروز هشتاد سالگی وی٬ جایزه ویژه یونسکو برای تجلیل از مقام علمی و فلسفی وی ٬ به داوری اردکانی اهدا گردید.

از آثار بیشمار وی می توان به: نگاهی دیگر به تاریخ فلسفه اسلامی عقل و زمانه (گفتگوها) - سیاست، تاریخ، تفکر  - علم و سیاستهای آموزشی- پژوهشی  - درباره علم -درباره غرب و دهها آثار فاخر و ارزشمند دیگر به زیان های فارسی و عربی اشاره کرد.

اطلاعات تکمیلی در مورد این همایش متعاقباً اعلام خواهد شد.