تقدیر آیت الله ناصری از دست اندرکاران هیات باغ گندم در موسسه جوادالائمه (ع)

تقدیر آیت الله ناصری از دست اندرکاران هیات باغ گندم در موسسه جوادالائمه (ع)نماینده رهبر انقلاب در استان یزد صبح روز چهارشنبه 5 آذرماه باحضور در موسسه خیریه فرهنگی جوادالائمه «ع» از دست اندرکاران هیات باغ گندم تقدیر کرد.

 آیت الله ناصری در این مراسم که با حضور غلامعلی سفید استاندار اسبق یزد و مدیرعامل موسسه جوادالائمه همراه بود، از وی بخاطر اهتمام به حرکت های خوب و منطقی تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد این اقدامات مورد رضای خداوند قرار گیرد.

وی افزود: آنچه از ما در نهضت امام حسین خواسته شده، تبلیغ دین و اخلاص در امور است. این دو ممیزه حرکت امام حسین (ع) است. بزرگان ما از جمله امام سفارش می کردند عزاداری ها را زنده نگه دارید تا آن پیام ها همیشه زنده نگهداشته شود.

نماینده رهبرانقلاب تاکید کرد: یکی از علمای بزرگ شیعه گفت یک عالم سنی از من سوالی کرد که چرا هر سال برای امام حسین عزاداری می کنید؟ این عالم شیعی پاسخ جالبی به وی داده مبنی بر اینکه شیعیان پای واقعه الغدیر سینه نزدند و آن را از ما گرفتید! سر قصه امام حسین کلاه سرمان نمی رود! اینقدر سینه می زنیم تا مسئله زنده بماند.

وی گفت: یکی از پیام های عاشورا، زدودن خرافات از دین و دیگری خلوص در راه خدا بود و از خودخواهی ها خبری نبود.

آیت الله ناصری در پایان گفت: در تاریخ آمده امام حسین در دقایق پایانی عمر خود گفت: خدایا! راضی شدی؟! اِنَّ الله حبیبی یرانی.

مدیرعامل موسسه خیریه فرهنگی جوادالائمه نیز در این مراسم با بازخوانی تعابیر شهید مطهری گفت: از ناحیه ائمه اطهار توصیه و تاکید فراوانی بر احیای سنت عاشورا شده است. هیچ گاه خودتان فکر کرده اید که چرا باید عزاداری امام حسین هر سال تجدید شود؟ عزاداری برای افراد عادی در اسلام 3 روز است. تنها موضوعی که باید همیشه زنده نگاهش دارند، مسئله عزاداری حسین بن علی است. چرا؟ چون حسین سمبل احیای عدالت است.

غلامعلی سفید افزود: اکثر هیات های عزاداری یزد، الگوی عزاداری ناب حسینی هستند و این راه باید ادامه یابد.

وی گفت: زمانی که رهبر انقلاب در تبعید بودند، می گفتند اگر نوحه های یزدی ها در کشور نشر یابد، بسیاری مسائل حل می شود.

در این مراسم که باحضور جمعی از شعرا، مداحان و مسئولان هیات های سینه زنی یزد همراه بود، از دکتر الهام بخش و سعید میرزایی شاعر و مداح هیات سینه زنی باغ گندم تجلیل شد.