نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

حاج سید احمد اخوان دستمالچی در یک نگاه

حاج سید احمد اخوان دستمالچی در یک نگاهافول پایمردی دیگر از عرصه حضور و نشاط انقلاب اسلامی در یزد موجب تاثر و عرض تسلیت گردید.

  زنده یاد حاج سید احمد اخوان دستمالچی که از هوش بالای اقتصادی و صنعتی برخوردار و دارای تدبیر در مهندسی فرهنگی و بهسازی روند پژوهش و تحقیق اسلامی بود.

 از حلقه صالحین و در گردونه یاران «السابقون» سومین شهید محراب حضرت آیت الله صدوقی(ره) بود و از اصحاب اقدام و حلّ و عقد در چرخه تجارت و صنعت شناخته می شد.

  نامبرده در طول حیات پربرکت کاری خود، هم تاثیرگذار و کارساز در عرصه تولید و صنعت استان و مشوق برای ارتقاء جایگاه یزد در این بخش به قطب معروف تولیدی و صنعتی کشور بود، و هم تاثیر گذاردرصحنه فکرت ودریافت سازنده از تعالیم ومعارف اسلامی.

 وی با مهندسی خوب فرهنگی، موسسه تحقیقاتی پژوهشی اخوان دستمالچی را واقع در میدان دروازه قرآن بنیان گذارد که کارکردش باید پشتیبانی و پرورش پژوهشگران و دل آگاهان به مسائل ناب و شیوه های تبلیغی احیاگر باشد.

در بسیاری از موسسات و نهادهای خدمت رسانی ملی و مردمی از جمله موسسه خیریه درمانی حضرت سیدالشهداء یزد عضویت داشت و سالیانی هم امور اتاق بازرگانی و صنایع استان را مدیریت نمود و خود نیز از کارآفرینان شمرده می شد.

در امور ذیربط بازرگانی و صنعت در عرصه فرا استانی نیز حضوری چشمگیر داشت و در زمان مدیریت آقای نهاوندیان در اتاق بازرگانی تهران، از یاران و همکاران نزدیک ایشان به حساب می آمد و با بزرگان این تشکیلات در تعامل بود.

 با بیوت روحانیت متعهد و شخصیت های وارسته این گروه نیز پیوند قلبی، عاطفی و مستحکم داشت که از ان جمله می توان به وصلت مبارک با بیت مرحوم حاج سید جواد حیدری (ره)، حشر و نشر های مفصل  ایشان با علامه استاد محمد رضا حکیمی اشاره نمود که با تایید و نظارت علامه حکیمی موسسه فرهنگی یاد شده بنیان گرفت.

   بصورت خلاصه، مخلص، مومن، زیرک، کارآشنا و مسلط بر امور مرتبط و دلسوز فرهنگی جامعه بود؛ با برخوردی کریمانه و پرحضور در مجالس و محافل، و سرانجام میهمان کریم اهل بیت در نیمه ماه مبارک رمضان، چشم از جهان فرو بست.

  بر او این تنعم در عیش دارین گوارا و امید که در جوار رحمت حضرت حق ماجور به کرده های نیک و خدمات ماندگار خود باشد.

  به سهم خود فقدان این یار دیرین و شخصیت کاردان را به بیت شریف، فرزندان برومند، اهالی صنعت و کارآفرین و عموم مردم متدیّن یزد تسلیت گفته، صبر و اجرشان را از خداوند متعال مسئلت دارد.

ابوالقاسم شعشعی   سه شنبه, 24 تیر 1393