نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دانشجویان علمی کاربردی جوادالائمه با برخی علمای روحانی دیدار کردند

دانشجویان علمی کاربردی جوادالائمه با برخی علمای روحانی دیدار کردنددر سالروز شهادت دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه نمایندگان تشکلهای دانشجویی با همراهی مدیر فرهنگی دانشجویی مرکز با حضور در منزل چهار نفر از علمای روحانی استان با آنها دیدار و بصورت نمادین این روز را گرامی داشتند.

دانشجویان ابتدا با حجت الاسلام والمسلمین نبی پوردیدار کردند. ایشان در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر مفتح گفتند: علم منطق را نزد این بزرگوار خوانده اند و به بیان خاطراتی از این اندیشمند شهید پرداختند. در ادامه ایشان دانشجویان را به فراگیری علم نه برای کسب مدرک و نه برای کسب رزق و روزی و فقط برای کسب معارف معنوی و حرکت به سمت خدا فراخواندند و دراین زمینه دانشجویان را به خواندن کتابهای تعلیم و تربیت علامه مطهری و استاد شریعتی و دکتر محمدباقر حجتی دعوت نمودند. و از دانشجویان خواستند جهت نزدیک شدن حوزه و دانشگاه هسته هایی مرکب از دانشجویان دانشگاه و طلاب حوزه های علمیه را تشکیل دهند و به تبادل نظر و عقیده بین یکدیگر بپردازند. درپایان حجت الاسلام نبی پور به دانشجویان کتاب دقائقی با قرآن حجت الاسلام قرائتی را هدیه دادند.

دیدار بعدی دانشجویان با حجت الاسلام سیدعلیرضا حیدری بود .ایشان توصیه هایی اخلاقی در خصوص احترام به پدر و مادر و نماز اول وقت بیان داشتند.

دانشجویان سپس به منزل حاج آقا سید ابوالحسن مدرسی رفتند. ایشان نیز دانشجویان را به فراگیری فرهنگ اصیل اسلامی و انس با قرآن و عترت فراخواندند.آخرین وعده دیدار دانشجویان با حجت الاسلام والمسلمین سید محمدکاظم مدرسی بودکه با توجه به همزمانی با وقت نماز ظهرو عصر، نماز جماعت برگزار گردید.