دیدارمسئولین و نیروهای پرورشی مجتمع جوادالائمه با حجت الاسلام والمسلمین حاج شخ غلامحسین ابویی

دیدارمسئولین و نیروهای پرورشی مجتمع جوادالائمه با حجت الاسلام والمسلمین حاج شخ غلامحسین ابوییبا هدف دیدار با عالمی وارسته و ساده زیست  پای در خانه ای کوچک نهادیم که عطر معنویت آن را پر کرده بود.

 با توجه به مصوبه شورای پرورشی مجتمع جوادالائمه (ع) و در راستای دیدار با علمای شهر یزد صبح چهارشنبه دوازدهم آذر 93 مسئولین دفتر مرکزی و نیروهای پرورشی مجتمع جوادالائمه با حجت الاسلام والمسلمین ابویی دیدار کردند.

در این دیدار حجت الاسلام ابویی به بیان خاطرات  و مطالب آموزنده نمودند که به گزیده ای از این مطالب می پردازیم.

- بعد از اولین روضه ای که در مهریز در سن سیزده سالگی در مسجد خواندم فردی بازاری از من دعوت کرد که با دریافت ماهیانه پنج تومان به مدرسه علمیه بروم و عربی بخوانم و به این ترتیب وارد حوزه شدم.

- شصت سال برای نماز های جماعت سه گانه در منطقه نجف آباد اقدام ، بدون اینکه مسجد موقوفه و درآمد ویژه ای برای امام جماعت داشته و شد.

- در سن هشتاد و هفت سالگی هنوز هم به مطالعه علاقمند و روزانه ساعاتی را به این کار مشغول هستند.

- حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ غلامحسین ابویی از یاران نزدیک و مأنوس و اصحاب السر سومین شهید محراب آیت الله صدوقی محسوب می شوند.

- آنچه برای روحانیت کمال و مجبوبیت می آورد زندگی عادی وبی تکلیف در میان مردم است.

- از منگاهی خواسته اند که از مبلمان و وسائل روز استفاده کنم ولی گفته ام که به این روم تاکنون زندگی مرده و عیبی ندیده ام.

- تربیت نسل و فرزند با زبان روز و بنحوی که مخاطبان ما بپذیرند باید باشد. با شیوه های قدیم که ما بودیم میسر نیست.

- کلمه توحید و"توحید کلمه" بنیان و شالوده فکری و اعتقادی اسلامی ماست . در عمل باید شاخصه عملکردمان باشد.

- مرحومه همسرم سالیانی پس از ازدواج و قبل از بازگشت فرزند اسیرم از اسارت هموراه به من یاد آوری میکرد که حاج شیخ یادتان باشد که در اوائل ازدواج دارائی شما یک صندوقچه فلزی کتاب یا مفاتیح و سجاده و چند کتاب دعا بود و لاغیر!

- در زمان طلبگی ما حتی طلاب در مدرسه اصلی شهر مثل مدرسه عبد الرحیم خان از آب آشامیدنی بهداشتی برخوردار نبودند و با سختی و ناداری کسب علم می کردند.

- آثاری مانند آنچه از مرحوم راشد تربتی ، فلسفی ، ابراهیم امینی، شهید دکتر پاکنژاد و ... و ... بجا مانده برای عنوانهای تربیتی مفید است.