مجتمع آموزشی حضرت جوادالائمه (ع)

مجتمع آموزشی حضرت جوادالائمه (ع)


دبستان و پیش دبستانی حضرت جواد الائمه (ع) بعنوان اولین واحد آموزشی در سال 1373 شمسی افتتاح و فعالیت رسمی خود را آغاز نمود. و به تدریج مدارس دیگر این مجتمع شامل مدارس دخترانه و پسرانه هر یک پس از دیگری تاسیس و به فعالیت پرداختند بنحوی که امروز این مجتمع از دوازده واحد آموزشی که عمده ی آنها در ناحیه 2 ( صفا ئیه ) و بخش دیگری در ناحیه یک ( امام شهر) مستقر شده اند، تشکیل شده و مجموعاً حدود 4000 نفر دانش آموز تحت نظر 500 نفر نیروی انسانی کارآمد و مجرب در آنها به تحصیل اشتغال دارند.

اهداف :

 

مجتمع آموزشی حضرت جوادالائمه (ع) با عنایت آن امام بزرگوار و بهره مندی از آموزه های دینی و دست آوردهای علمی در زمینه آموزش و پروش، اهداف عالیه خود را در چارچوب اساسنامه بدین شرح دنبال می کند:

الف) تعلیم و تربیت دانش آموزان در چار چوب نظام رسمی آموزش و پرورش کشور از پیش دبستانی تا پایان دوره ی پیش دانشگاهی.

ب) ایجاد فعالیتهای ویژه آموزشی و پرورشی به منظور شناسایی و شکوفایی استعدادهای مساعد برای نو آوری ، خلاقیت و کلیه ی فعالیت هایی که مرتبط با رشد و تعالی دانش آموزان است.

ج) ایجاد زمینه ی مناسب برای مشارکت و همیاری همه جانبه ی اولیاء دانش آموزان، کارشناسان، پژوهشگران، اساتید، هنرمندان و فرهنگ دوستان در طریق اعتلای دانش و فرهنگ و ترویج معارف اسلامی

د) توجه به خلاقیت ها و فراهم آوردن زمینه های مناسب برای بروز و ظهور توانمندی های ویژه علمی و فرهنگی در جهت نخبه پروری

فضا و امکانات

-         دفتر مرکزی واحد صفائیه

-         دوازده آموزشگاه پسرانه و دخترانه شامل:

-         یک مرکز پیش دبستانی مستقل

-         چهار دبستان دخترانه و پسرانه

-         چهار مدرسه راهنمایی دخترانه و پسرانه

-         دو دبیرستان دخترانه و پسرانه

-         دو سالن سر پوشیده ورزشی

-         مرکز مدیریت بهداشت