مراسم بزرگداشت شهید منتظر قائم در دفتر مرکزی موسسه جوادالائمه برگزار می شود

مراسم بزرگداشت شهید منتظر قائم در دفتر مرکزی موسسه جوادالائمه برگزار می شودمراسم گرامی داشت یاد شهید بزرگوار سردار محمد منتظر قائم  در محل دفتر مرکزی موسسه جوادالائمه(ع) برگزار می گردد.

این مراسم که در ساعت 17 روز یکشنبه 5 اردیبهشت با خاطره گویی و روایتگری برادر ارجمندشان حجت الاسلام منتظر قائم و همرزمان ن شهید از حادثه طبس همراه می باشد.

برگی زرین از زندگی نامه شهید محمد منتظر قائم:

شهید محمد منتظر قائم متولد سال 1327 در شهر فردوس از توابع استان خراسان است، خانواده محمد به علت ایستادگی پدرش در مقابل جیره خواران حکومت مجبور به هجرت از فردوس شده و در شهر و دیار پدریش، یزد سکنی می گزینند.

شهید منتظری قائم تحصیلات خود را در مدرسه تعلیمات اسلام ادامه داد و هنوز 15 سال نداشت که حماسه 15 خرداد سال 42 شکل گرفت با وجود سن کمش اما تفکری عظیم در خود پرورانده بود و فعالیت های ضد استکبارانه اش در آن سال ها تعجب همگان را به خود جلب می کرد.

ادامه تحصیلات خود را در رشته برق در هنرستان فنی ادامه داد و بعد از اتمام و اخذ دیپلم، در سال 1347 لباس سربازی را برتن کرد که کاملا با تفکراتش در تناقض بود و حتی در این دوره یک بار به علت پاره کردن تصویر شاه و آتش زدن آن در بازار شهر به شدت مورد تنبیه قرار گرفت ولی با همه سختی های سربازی، وی به سلامت از آن عبور کرده و سپس در شرکت برق مشغول به کار شد.

در سال 1350 با تشکیل گروهی مخفی، مبارزه را در قالب تشکلی منسجم هدایت و انجام می داد. نخستین اعلامیه این گروه در 6 بهمن 51 در یزد به شکل گسترده و مخفیانه توزیع شد که انعکاسی وسیع یافت اما به دلیل فعالیت سیاسی از کار خود اخراج گشته و مدت 15 ماه در سیاه چال های نیروهای ساواک مورد شکنجه قرار گرفت و در زندان های مخوف رژیم ستم شاهی عمر خود را سپری کرد تا اینکه با هوشیاری مثال زدنی بدون اینکه هیچ اعترافی از وی گرفته شود، آزاد شد.

پس از آزادی مصمم تر از قبل به مبارزات خود علیه استکبار و استعمار ادامه داد تا انقلاب اسلامی پیروز گردید و پس از تشکیل سپاه پاسداران به فرمان رهبر کبیر انقلاب در سال 58، به عنوان نخستین فرمانده سپاه پاسداران استان یزد انتخاب شد و مسئول بنیانگذاری و تشکیل سپاه یزد گردید.او سپاه را گسترش داد و با قاطعیت با ضد انقلاب به مبارزه بر خاست.

دو ماه پس از ایجاد تشکل وقتی اوضاع کشور و انقلاب را در خطر دید نتوانست آسوده خاطر بنشیند و اقدامی نکند تا منافقین در غرب کشور هر کاری که می خواهند، انجام دهند و انقلاب را تجزیه نمایند و بر آن گردید با تعدادی از عزیزان پاسدار برای مبارزه با ضد انقلاب و طاغوت راهی کردستان شود. دفاع از اسلام و انقلاب، آرمان و هدف وی بود و در روز 5 اردیبهشت ماه سال 1359 وقتی در جریان فرود چند هلیکوپتر آمریکایی در کویر طبس قرار گرفت بر آن شد که هر چه سریع تر در محل حادثه حضور پیدا کند و از نزدیک واقعه را بررسی نماید. همزمان با حضور شهید منتظر قائم در محل صحرایی طبس رییس جمهور وقت در خیانتی آشکار دستور داد حمله به هلیکوپترها و هواپیماهای منهدم شده آمریکایی می دهد که بعدها مشخص شد این هلیکوپترها حاوی اسناد مهمی از اقدامات بعدی آمریکا در حمله به طبس بودند با دستوربنی صدر چند فروند هواپیما ایرانی منطقه را به شدت بمباران و محمد منتظر قائم که در صحنه مبارزه با استکبار آماده بود به درجه رفیع شهادت نائل آمد.