مراسم بزرگداشت هفته معلم مجتمع آموزشی جوادالائمه(ع)در محل تالار فرهنگیان برگزار شد

مراسم بزرگداشت هفته معلم مجتمع آموزشی جوادالائمه(ع)در محل تالار فرهنگیان برگزار شدمراسم بزرگداشت هفته معلم با حضور دکتر محمد حسین پاپلی یزدی مورخ و نویسنده یزدی ، معلمین،پرسنل و مسئولین مجتمع آموزشی حضرت جوادالائمه(ع) برگزار شد.

در ابتدای این مراسم غلامعلی سفید ضمن عرض تبریک به مناسبت هفته معلم اظهار داشت:من خیلی خوشحالم که در بین خانواده کم کم بزرگ شده جوادالائمه که اکنون روی پای خودش ایستاده حاضرم و اعتقاد دارم بتواند اجازه بدهد تشکل های مدنی و بخش خصوصی در آن رونق بگیرد و بزرگ شود باید به خودش ببالد و من این موسسه را از دست آورد های نظام مقدس جمهوری اسلامی می دانم که زمان های مختلف اجازه رشد به ما دادند.

مدیر عامل و رئیس هیأت مدیره مجتمع آموزشی حضرت جوادالائمه(ع) گفت: چون مناسبت نام گذاری این روز شهادت مرحوم مطهری است یادی از آن شهید بزرگوار و از آزاد اندیشی و مبارزه با تحجر فکری که داشتند کنیم .

وی افزودشهید مطهری توسط گروه فرقان شهادت رسیدند. تصور کسانی که اهل فکر هستند اسن است که ممکن است گروه فرقان از بین رفته باشد ولی امکان ظهور و بروز تفکر فرقانی هنوز در جامعه وجود دارد.

استاندار اسبق یزد گفت: اگر جامعه ما خشونت را تئوریزه کند،افراطی گری را تبلیغ کند،مردم را چند دسته کند،یک عده ای بی دین و آمریکایی و در اختیار دشمن معرفی کند می تواند دوباره همچین اتفاقاتی رخ بدهد.این است که باید به عنوان معلم دقت کنیم فرزندانی متعادل تربیت کرده و تحویل اجتماع دهیم.

در ادامه دکتر محمد حسین پاپلی یزدی ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع معلمین مدارس حضرت جوادالائمه اظهار داشت:با کیفیت ترین افراد یک جامعه معلمین آن جامعه هستند چون معلمین وارث انبیاء هستند.برای اینکه معلمین معمار هستند.چون معلمین انسانها را می سازند و تحویل جامعه می دهند.بنابراین بستر همه توسعه ها فرهنگ است. دولت ها باید به این امر توجه داشته باشد که پایه ای ترین و اساسی ترین زیر بنای توسعه نیروی انسانی  است و آموزش و پرورش و آموزش عالی این نیروی انسانی را آماده می کند.

 وی ادامه داد :من بسیار خرسندم که در جمع گروهی فرهیخته صحبت می کنم که یک ویژگی دارد و آن ویژگی این است که از بخش خصوصی است.یعنی بخش خصوصی نشان داده که می تواند یک مجموعه بزرگ آموزشی داشته باشد با کیفیت بسیار بالا با حدود 9000 دانش آموز و دانشجو و هزار نفر پرسنل بدون اتکا به بودجه دولت در حال فعالیت است.پس این کمکی است به اقتصاد دولت.کمکی هست به فرهنگ کشور ، من فکر نکنم در ایران بجز تشکیلاتی که وابسته است به آستان قدس مجموعه ای به این بزرگی و انسجام در سراسر ایران باشد.

وی اظهار داشت:هر سازمان و تشکلاتی که دچار مشکل ایدئولوژیکی شود نه تنها خودش بلکه سازمانهای اطرافش و کل کشور را دچار مشکل می کند . در تشکلات آموزش و پرورش ما مسائل اعقتادی سر جایش هست ، مسائل ایمانی سر جایش است  ولی سیاستهای کلان آموزش و پرورش ما دچار یک بحران است.این سیاستها که دچار بحران شود برنامه هایش هم دچار بحران می شود و متاسفانه بخش خصوصی مجبور است که هم سیاستها را ادامه بدهد هم برنا مه ها را. بنابراین در این چارچوب خیلی هم  انتظار نیست که بخش خصوصی تافته جدابافته ای باشد. ولی امیدواریم که این تشکیلات که به همت آقای مهندس سفید است راهکارهایی را پیدا کند که دانش آموزان و خروجیش که نخبه هستند بتواند بهتر و بیشتر به درد مملکت بخورند.

اگر خروجی که ما می دهیم انسانهای باایمان و متخصص باشند و در عین حال بتوانند یک اقتصاد پویا را بچرخانند آن وقت می توانیم به این آموزش و پرورش ببالیم.

این مراسم که در روز دوازده اردیبهشت در تالار فرهنگیان برگزار شده بود با اقامه نماز ظهر عصر و صرف نهار پایان یافت.