مراسم سوگواری امام جواد(ع) توسط دانش آموزان راهنمایی و دبیرستان دخترانه جوادالائمه(ع)

مراسم سوگواری امام جواد(ع) توسط دانش آموزان راهنمایی و دبیرستان دخترانه جوادالائمه(ع)به مناسبت شهادت امام جواد(ع) هیأت عزاداری متشکل از دانش آموزان ، معلمین و مدیران مدارس راهنمایی و دبیرستان دخترانه حضرت جوادالائمه(ع) از محل مدرسه تا مسجد جوادالائمه(ع) به عزاداری و نوحه سرایی پرداختند.

در ادامه این مراسم حضرت آیت الله ناصری نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در محل مسجد جوادالائمه(ع) در جمع دانش آموزان راهنمایی و دبیرستان دخترانه به ایراد سخنرانی پرداختند.

امام جمعه یزد ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام نهم شعیان گفت :اطمینان و توکل به خدا بزرگترین راه ترقی و پیشرفت است و به غیر از خدا توکل داشتن و امید بستن اشتباه و غلط است. ایشان ضمن قرائت آیه ای از قرآن کریم به هدف مند بودن نظام هستی اشاره کرده و افزود:این برنامه ریزی در این دنیا و خلقت نظام هستی برای انسان است پس ما انسانها نیز با به این نکته توجه داشته باشیم که در زندگی هدفمندی داشته باشیم و هدف نهایی انسانها رسیدن به کمال مطلق است.

آیت الله ناصری ضمن مذمت رسانه های بیگانه یادآور شد رسانه های غربی در تلاش برای دادن الگوهای نامناسب به جوانان ما هستند و جوانان ما ضمن هوشیاری در برابر تهاجم فرهنگی آنها باید خدا را الگوی خود قرار دهند.

ایشان در پایان به مربیان و معلمان مدارس راهنمایی و دبیرستان دخترانه جوادالائمه(ع) سفارش کردند: تمام تلاش و کوششتان این باشد که خوب باشید و نسل آینده را به خوبی تربیت کنید تا در آینده فرد مفیدی برای اجتماع باشند.


در پایان این مراسم دکلمه ای به مناسبت شهادت امام جواد(ع) توسط دانش آموزان پیش دبستانی جوادالائمه(ع) قرائت شد.