نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مراسم نکوداشت فیلسوف یزدی،دکتر داوری انجام شد

مراسم نکوداشت فیلسوف یزدی،دکتر داوری انجام شدغلامعلی سفید، ظهر امروز در همایش تجلیل از مقام علمی دکتر رضا داوری اردکانی ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت سید‌الشهدا(ع) اظهار داشت: از افتخارات کانون یزدی‌تبار گرامیداشت، تجلیل و تقدیر از مشاهیر و بزرگان یزد است که فارغ از هرگونه گرایش سیاسی برگزار می شود.

وی در ادامه به تشریح اقدامات و فعالیت کانون یزدی تبار پرداخت و توضیحاتی در مورد نحوه شکل‌گیری این کانون ارائه داد.

استاندار اسبق یزد افزود: کانون یزدی تبار از سال 1380 در استان یزد و با هدف اطلاع‌رسانی و برقراری ارتباط بین یزدی‌ها و بزرگان یزدی در کشور و خارج از کشور شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه ایده شکل‌گیری این کانون از سال 76 مطرح شد عنوان کرد: این کانون تنها در راستای ارتباط و اطلاع رسانی فعالیت دارد و تا کنون توانسته است با اندیشمندان و بزرگان یزدی در سراسر کشور و حتی کشورهای دیگر نیز ارتباط موثری برقرار کند.

رئیس کانون یزدی تبار ادامه داد: در راستای ارتقا و اطلاع‌رسانی بین یزدی‌ها، ایده تشکیل کانون غیرانتفاعی و غیرسیاسی تنها با هدف ارتباط و اطلاع رسانی مطرح شد و به دنبال آن در سال 80 نیز کانون به شکل رسمی تشکیل شد و با دریافت مجوز فعالیت خود را آغاز کرد.

وی افزود: با شکل گیری کانون یزدی‌تبار، در ابتدای هرسال نشستی را به صورت سالانه برگزار کردیم و تلاش کانون بر این بود که در هر سال کاری تازه با رویکرد فرهنگی و معرفی بزرگان این خطه انجام شود.

وی تصریح کرد: بر این اساس در سال گذشته همایشی به یاد مرحوم دبیران، نخستین استاندار یزد پس از انقلاب برگزار شد.

سفید با اشاره به برقراری ارتباط با یزدی‌های برجسته و نخبه‌‌ خارج از کشور اضافه کرد: در این مدت البته شناسایی یزدی‌های مقیم خارج از کشور نیز دنبال شده و حتی در مواردی نیز با آن‌ها ارتباط برقرار شد که تاثیرگذار خواهد بود.

وی از دیگر اقدامات و برنامه‌های این کانون را برگزاری نکوداشت برای مشاهیر یزدی در زمان حیات آن‌ها برشمرد و اظهار داشت: در سال‌های گذشته نیز تجلیل‌هایی از شخصیت‌ها و بزرگان و مشاهیر یزدی از جمله مرحوم آذریزدی، نویسنده پر افتخار کودک و نوجوان نیز شده است.

رئیس کانون یزدی‌تبار با بیان اینکه تجلیل از چهره‌های ملی و استانی نیز در برنامه و دستور کار کانون بوده است تصریح کرد: با نظر مجمع و اعضای کانون از مرحوم صدوقی، امام جمعه فقید یزد به عنوان چهره ملی همچنین از سیدمحمد خاتمی به عنوان چهره بین‌المللی تجلیل شده است.

وی با عنوان اینکه فعالیت‌های این کانون در حد برقراری ارتباط و برگزاری همایش و تجلیل و گرامیداشت است از عدم تمدید مجوز فعالیت این کانون انتقاد کرد.

استاندار اسبق یزد خواستار رسیدگی استاندار استان به این موضوع و بررسی تمدید مجوز کانون یزدی‌تبار شد.