نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نشست مسئولین مجتمع جوادالائمه با مدیر کل آموزش و پرورش انجام شد

نشست مسئولین مجتمع جوادالائمه با مدیر کل آموزش و پرورش انجام شدجلسه نشست مسئولین و مدیران مجتمع آموزشی جوادالائمه با مدیر کل آموزش و پرورش انجام شد.

در ابتدای جلسه قائم مقام مجتمع آموزشی ضمن عرض تبریک به مناسبت انتصاب احمد شیرزاد به سمت مدیر کل آموزش و پرورش استان به اهداف کلی مدارس غیر دولتی اشاره داشت.

محمد رضا حکاک زاده ضمن برشمردن خدمات مدارس غیر دولتی در عرصه آموزش و پرورش افزود:نتایج ارزنده در مسابقات فرهنگی هنری،المپیاد ها و کنکورو نخبه پروری همواره برای آموزش و پرورش استان اثرات مثبتی داشته است.

وی خاطر نشان کرد:مجتمع جوادالائمه با ایجاد فضا های مناسب اعم از کتابخانه،سایت کامپیوتر،قرائت خانه و ... ، همچنین نگاه ویژه این مجموعه به آموزش کادر نیروی همواره سعی در پیشرفت و ارتقاء خود بوده است.

در ادامه مهندس غلامعلی سفید ضمن اذعان به مشکلات عدیده مالی مدارس غیر انتفاعی اظهارداشت: مراکزی مشابه مجتمع جوادالائمه یا باید دارای پشتوانه قوی مالی باشند یا باید رو به افول رفته و صحنه را ترک کنند.

مدیر عامل و رئیس هیأت مدیره مجتمع جوادالائمه افزود: طرحی در کمیسیون آموزش مجلس چند سال پیش تصویب شد مبنی بر اینکه قسمتی از شهریه مدارس غیر دولتی را دولت تقبل کند همچنین در بحث یکسانی مدارس غیر انتفاعی در برابر مالیات و ... است که متاسفانه این طرح هنوز اجرایی نشده است.

غلامعلی سفید ضمن پیشنهاد به مسئولین آموزش و پرورش در خصوص لزوم تناسب شهریه مدارس غیرانتفاعی با میزان فعالیت و کیفیت آنها اظهار داشت:شهریه مدارسی مشابه مجتمع جوادالائمه با بیش از 360 کادر استخدامی و فضا و ... نباید با مدارسی که به طور مثال حتی یک کادر ثابت ندارند برابر باشد و باید شهریه ها به طور واقعی اعلام شود.

مدیر کل آموزش و پرورش ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع دوستان قدیمی گفت:در اولین جلسه که با وزیر آموزش و پرورش داشتیم ایشان نگاه ویژه ای به مدارس غیر دولتی داشتند و رویکرد وزارت آموزش و پرورش کمک به این مدارس است.

احمد شیرزاد با اشاره به مشکلات و دشواری هایی که در مسیر اداره آموزش و پرورش قرار دارد اظهار داشت:امسال سال سختی در پیش داریم. در بودجه سال 93 آموزش و پرورش شاهد کاهش بودجه هستیم و با این وجود با تأمین منابع هزینه های جاری،آب ، برق ،مسابقات فرهنگی و ... دچار مشکلات فروان هستیم.

وی افزود: در بحث مدارس غیر انتفاعی امیدواریم در ساماندهی و تأمین نیروی انسانی قدم های مثبتی برداریم و در حدی که توانمان باشد به مدارس غیردولتی کمک خواهد شد.

در پایان جلسه معاون آموزشی دوره دوم متوسطه آموزش و پرورش با برشمردن خصوصیات بارز مجموعه جوادالائمه اظهار داشت: مجتمع جوادالائمه یک مجموعه کم توقع،پرکارو پویا است.

محمود زارع گفت: سطح توقع کم و کار بیشتر نسبت به آموزش و پرورش،وجود دایرة المعارفی از انسانهای نخبه آموزش استان در کنار هم ،سیاست وظیفه گرایی نسبت به نتیجه گرایی و نگاه عالمانه به توسعه و رشد همه جانبه در حوزه تربیت ، دین و مذهب از خصوصیات منحصر به فرد این مجموعه است.

وی درپایان یادآور شد:مجموعه جوادالائمه بار سنگینی از دوش آموزش و پرورش استان برداشته و امیدواریم هموراه در این راه موفق و پیروز باشند.