نمایش خبر نمایش خبر

نشست کارگروه روابط بین الملل

نشست کارگروه روابط بین المللبه گزارش روابط عمومی ، جلسه شورای توسعه موسسه حضرت جوادالائمه «ع» با حضور آقایان عبدالقدوس یاسین زاده، طهماسبی( از فعالین فرهنگی کشور افغانستان ) ، ورشوکار( فعالین حوزه بین الملل )، پورسراجیان ( رییس دانشگاه جواد ) و جمعی از مسئولین موسسه و دانشگاه جواد در روز یکشنبه مورخ 1399/10/14 در ساعت 12 ظهر در محل دفتر مرکزی برگزار گردید .

در این نشست پور سراجیان با عنوان این مطلب که با توجه به به هم زبانی و هم فرهنگی با افغانستان جذب دانشجویان این کشور را از اهداف و اولویت های حوزه بین الملل این دانشگاه خواند .

سفید ضمن تشریح این موضوع که حدود 10 درصد جمعیت یزد مهاجرین افغانستان تشکیل می دهند، بیان نمود که در این شرایط کرونایی با توجه به آموزش مجازی این دانش آموزان مهاجر امکان استفاده از امکانات فضای مجازی را ندارند و برخی از آنها ترک تحصیل کرده اند.

 همچنین چند سالی است که مقام معظم رهبری فرمانی مبنی بر اینکه هیچ دانش آموزی از اتباع نباید از تحصیل محروم شود ، صادر کردند ، با این تفاسیر فراهم کردن بستری برای آموزش عالی اتباع از اولویت های این موسسه میباشد.

یاسین زاده ضمن ابراز علاقه به همکاری در زمینه های مختلف با موسسه جوادالائمه «ع»، مجموعه جوادالائمه را برای حضور در نمایشگاه « فرهنگی و آموزش » در شهر هرات افغانستان دعوت نمود.