نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نمایشگاه ناحیه ای طرح یزد شناسی با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش افتتاح شد

نمایشگاه ناحیه ای طرح یزد شناسی با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش افتتاح شداولین نمایشگاه ناحیه ای و دومین نمایشگاه یزدشناسی در دبستان پسرانه حضرت جوادالائمه علیه السلام با حضور جناب آقای "دیمه ور" معاونت محترم آموزش ابتدایی، مدیران آموزش و پرورش و جمعی از مسئولین مجتمع آموزشی حضرت جوادالائمه علیه السلام افتتاح شد.

با توجه به سوابق درخشان و تجربه دبستان پسرانه حضرت جوادالائمه علیه السلام، برگزاری و مدیریت این نمایشگاه به پیشنهاد آموزش و پرورش ناحیه 2 ، به  این دبستان واگذار شده بود

در آیین افتتاح این نمایشگاه ابتدا آیاتی از کلام ا... مجید توسط یکی از دانش آموزان دبستان جوادالائمه علیه السلام قرائت شد و در ادامه پس از خیر مقدم برنامه شعر خوانی به زبان یزدی توسط دانش آموزان اجرا شد.

پس از مراسم افتتاحیه تمامی حضار از بخشهای مختلف نمایشگاه شامل: صنایع دستی- مراسمات مذهبی- مشاهیر- محیط زیست استان- گونه های جانوری و گیاهی- بازی های محلی- ماکت های دست ساخته دانش آموزان و کارگاه زنده سفال گری، نقاشی، پخت نان سنتی و شیرینی یزدی  بازدید به عمل آوردند و در پایان با شیرینی سنتی و آش محلی یزد (شولی) پذیرایی شدند.

محمد دیمه ور درآیین افتتاحیه نخستین جشنواره ناحیه ای یزد شناسی اظهار داشت: این جشنواره که حاصل پژوهش دانش آموزان و بامراجعه به مراکز فرهنگی و تاریخی یزدصورت گرفته است توانسته تمام آداب و رسوم و فرهنگ و هنرهای سنتی منطقه را به خوبی به تصویر بکشد.

وی افزود:این نمایشگاه برای مسافران وبازدیدکنندگان از شهر یزد فرصت بسیار مغتنمی است که با یک گردش کوتاه به عمق فرهنگ این ملت بزرگ وپیشرو در عرصه های علمی و فرهنگی آشنا شوند.

معاون وزیر آموزش وپرورش از اجرای این جشنواره در برنامه درسی دانش آموزان ابتدایی در سراسر کشور خبردادوافزود: این جشنواره می تواند الگوی بسیار مناسبی برای دیگر استان ها باشد تا با آن فرهنگ و آداب خود رادر دانش آموزان نهادینه نمایند.

دیمه وردرپایان تصریح کرد: نگاه مسئولین آموزش وپرورش یزد به توسعه دانش پژوهی در دانش آموزان ستودنی است.